Search

آشنایی با آزمون EPT

آشنایی با آزمونEPT

آشنایی با آزمون EPT

آزمون EPT ، آزمونی برای محک زدن سطح دانش زبانی داوطلبان دکتری دانشگاه آزاد است. که متولی این آزمون نیز دانشگاه آزاد می باشد. داوطلبین دکتری دانشگاه آزاد، در صورت اینکه این آزمون را با موفقیت و حداقل نمره ی ۵۰۰ نگذرانند امکان شرکت در آزمون جامع را نخواهد به همین این آزمون اهمیت ویژه دارد.

این آزمون از سال ۱۳۸۶توسط دانشگاه آزاد، واحد علوم تحقیقات به صورت فصلی برگزار می گردید. تا اردیبهشت ۹۲ روند فصلی بودن آزمون EPT ادامه یافت پس از آن از اردیبهشت ماه ۹۲ این آزمون به صورت ماهانه برگزار می گردد. روند آزمون EPT هر سال به صورت پیچیده و مفهومی تر شدن پیش می رود و از این جهت داوطلبین شرکت در این آزمون باید مطالعه ی خود را مفهومی تر نمایند.

آزمون EPT، را میتوان با آزمون تافل مقایسه نمود با این تفاوت که در EPT بخش نگارش و شنیداری وجود ندارد. این آزمون به سه بخش درک مطلب، واژگان و گرامر تقسیم می شود. به طور متوسط در هر آزمون ۳۵ سوال را بخش گرامر، ۳۵ سوال را درک مطلب و ۳۰ سوال را واژگان به خود اختصاص می دهد که البته این روند ثابت نیست و در هر آزمون با اندکی تفاوت همراه است. شایان ذکر است که این آزمون نمره ی منفی ندارد.

از مراکز برگزار کننده کلاس های امادگی این آزمون می توان از مرکز کرایه چیان نام برد که سابقه چهار سال اختصاصی در برگزاری کلاس های آن را دارد.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *