Search

امتحانات نهایی

امتحانات نهایی

|امتحانات نهایی از مرکز تحقیقات دانشگاهی|

اکنون که یک سال شمسی تحصیلی را در کنار هم سپری کردیم و همچنین به پایان سال شمسی رسیدیم، مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری میدانم تا با ذکر نکاتی چند، تو را جهت حضور موفق تر در امتحانات نهایی یاری رسانم.

امتحانات نهایی
امتحانات نهایی

بدیهی می باشد که آمادگی جهت هر آزمون بایستی و حتما با توجه به مختصات و همچنین هویت آن هم آزمون،صورت گیرد.

امتحانات نهایی از نظر هویت کاملاً با آنچه تا به حال با آن هم سروکار داشته اید متغایر و متفاوت می باشد.

در اغلب آزمون هایی که در مدارس خودتان برگزار می می شود، هدف سنجیدن مقدار و اندازه و میزان آمادگی تو در مقایسه با دوستانتان می باشد و همچنین از طرف دیگر آن آزمون ها مطابق با آنچه دبیران تو در مدارس خودتان به تو آموزش داده اند و همچنین مطابق با سلیقه ی آنان برگزار می می شود، و همچنین لذا در زمان آزمون، از لحاظ پاسخ گویی به سؤالات، مشکلی جهت تو ساخته یا ایجاد نخواهد شد؛ چرا که در آن هم مسائلی مورد آزمون واقع می شوید که آنها را قبلاً آموخته اید، در صورتی که در امتحانات نهایی دقیقاً با پیشامد جدید متفاوتی رو به رو میشوید و همچنین آن هم عبارتست از طرح سؤالاتی متغایر و متفاوت با آنچه قبلاً شاهد آن هم بوده اید و همچنین آن پیشامد جدید اغلب جهت اکثر دانش آموزان از ضعیف گرفته تا قوی معظلات و مسائل و مشکلات بسیاری ساخته یا ایجاد میکند که جهت غلبه براین معظلات و مسائل و مشکلات و همچنین کاهش پیامدهای ناشی از آن هم بایستی و حتما به موارد ویژه ای توجه نمود و همچنین اهمیت آن پیشامد جدید زمانی افزایش می یابد که توجه کنیم معدل امتحانات نهایی در کنکور مؤثر می باشد و همچنین آن موضوع، ریزبینی ما را در بررسی کردن امتحانات نهایی افزایش خواهد داد.

 

در آن ارتباط و رابطه، به موارد زیر در مورد امتحانات نهابب توجه کنید:

  1.  توجه به متن کتاب های درسی در درجه ی اول اولویت طرح سؤال، جهت طراحان امتحانات نهایی قرار دارد.
  2.  تمارین کتاب درسی ، مهمترین منبع طرح سؤال بعد از متن کتاب درسی می باشد.
  3. سؤالات امتحانات نهایی از لحاظ علمی در سطح ساده و همچنین متوسط قرار دارند و همچنین سؤالات پیچیده و همچنین دشوار در آن آزمون ها کمتر مورد توجه قرار میگیرند.
  4.  از آنجایی که کلید تصحیح مسائل ثابت می باشد، بایستی و حتما جواب ها دقیق، کامل و همچنین مختصر و همچنین مفید باشد؛ در غیر آن صورت نمرات مربوطه را از دست خواهید داد. تمامی راه حل ها را کامل بنویسید. هیچ مرحله ای را حذف نکنید. هیچ فرمولی را ذهنی حل نکنید. حتما نمونه سوالات سال شمسی های قبل و همچنین کلید تصحیح آن هم ها راببینید.
  5. بسیاری از نکاتی که در امتحانات نهایی مورد سوال واقع می شوند در امتحانات عادی مورد توجه قرار نمی گیرند. یکی از مصادیق چنین سؤالاتی، مسائلی می باشد که عیناً از کتاب درسی و همچنین حتی مثالهای کتب درسی در آزمون مطرح می می شود.
  6.  بهترین راه جهت آماده شدن جهت شرکت درهر آزمونی، شرکت در آزمون های مشابه می باشد. جهت شرکت در امتحانات نهایی نیز بهترین کار حل مسائل مشابه امتحانات نهایی یا حل نمونه سؤالات سالهای قبل ی آن امتحانات می باشد. در صورتی که به خاطر داشته باشید، چند آزمون از سری آزمون های امتحانات نهایی را دست نخورده باقی گذاشته بودیم، تا در چنین روزهایی به بررسی کردن آنها بپردازیم و همچنین آنها را به عنوان بهترین سؤالات قابل تمرین، مورد بهره بری و استفاده قرار دهیم.
  7.  در امتحانات نهایی، با توجه به سطح سؤالات، زمان بسیاری جهت پاسخ گویی به سؤالات در نظر گرفته شده می باشد ولی اکثر دانش آموزان به جای بهره بری و استفاده از چنین هنگام و زمانی که و همچنین صرف کردن آن هم جهت تقویت دقت در پاسخ به سؤالات، با بی دقتی و همچنین سرعت زیاد، نمره های بسیاری را در آن آزمون ها از دست می دهند. کمی حوصله به خرج دهید و همچنین تا پایان،در جلسه ی آزمون حضور داشته باشید.
  8. در روز قبل از هر آزمون، به حل تمارین و همچنین مثالهای کتاب درسی بپردازید و همچنین موارد و نکات را از کتاب درسی نیز مطالعه کنید تا مبادا نقطه ای از نظر تو پنهان مانده باشد یا نقطه ای در کتاب درسی ذکر شده باشد که دبیران تو تدریس آن هم را فراموش کرده باشند.

روز امتحان نهایی

حال که فهمیدید، چگونه جهت شرکت در امتحانات نهایی آماده شوید، چند نقطه را در ارتباط و رابطه با روزهای آزمون و همچنین شرکت در آزمون برایتان ذکر میکنم که امیدوارم، عمل به آنها باعث موفقیت هر چه اکثرا و بیشتر تو و همچنین پس نتیجه آن می شود که گیری بهتر از معلوماتتان می شود.

دوست عزیز، حتماً تا به حال متوجه آن نقطه شده اید که هر جا حرف از استرس و همچنین اضطراب به میان می آید، عملکردها ضعیف میشود و همچنین راندمان آنچه مطالعه کردید کاهش می یابد، نمرات آزمون ها افت می کند و همچنین هیچ گاه پس نتیجه آن می شود که ای که متناسب با مقدار و اندازه و میزان زحمات تو باشد، حاصل نمی می شود.

بسیاری از دانش آموزان ، با مطالعه آن مقاله، فوراً می نامند << خوب، استرس که دست خود آدم نیست…>>، در صورتیکه چنین حرفی، کاملاً اشتباه می باشد. آن خود تو هستید که با نگرانی های بی مورد، به اضطراب دامن می زنید. مگر غیر از آن می باشد که تو همه مباحث و مطالب (یا اکثر آنها) رابه خوبی یاد گرفته اید و همچنین تکرار کرده اید، پس جایی جهت نگرانی نیست، مطمئن باشید: << سؤالات از کره مریخ نخواهند آمد.>>

در روز آزمون هم به معلومات خود اطمینان داشته باشید، با خونسردی در صندلی خود قرار بگیرید. بعد از اعلام شروع آزمون، چشمان خود را ببندید، چند نفس عمیق بکشید، به خداوند تبارک و تعالی توکل کنید و همچنین با نام او، پاسخ به سؤالات را آغاز کنید. حتماً موفق خواهید شد.

یک نقطه را  به علت اهمیت فراوانش، دوباره در اینجا متذکر میشوم و همچنین آن هم عبارتست از تاًثیر امتحانات نهایی در نتایج کنکور سراسری. در صورتی که آن نقطه، در هنگام نمایش آزمون همواره در خاطر تو باشد، دقت تو در پاسخ گویی به سؤالات، دو چندان خواهد شد و همچنین هرگز زمان آزمون را به راحتی از دست نخواهید دادو جلسه آزمون را به سرعت ترک نخواهید کرد. و همچنین حتماً بعد از پاسخ گویی به سؤالات، یکبار دیگر همه سؤالات و همچنین پاسخها را چک کنید تا چیزی از قلم نیوفتد، زیرا در صورتی که چنین اتفاقی بیوفتد، بعداً افسوس تو را به همراه خواهد داشت. امیدوارم به آن نقطه ها، توجه کافی داشته باشید تا موفقیت خود در امتحانات نهایی را تضمین کنید.

 

The post امتحانات نهایی appeared first on کنکور مکتبستان.

امتحانات نهایی در تاریخ ۲۳ May 2015 | 3:36 pm نشر یافته شده شده می باشد
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *