Search

جزوه شیمی دوم دبیرستان | ساختار اتم

جزوه شیمی دوم دبیرستان | ساختار اتم

|جزوه شیمی دوم دبیرستان | ساختار اتم از مرکز تحقیقات دانشگاهی|

در آن پست جزوه شیمی دوم دبیرستان مبحث (ساختار اتم) که توسط استاد میرزایی جهت ما فرستاده شده می باشد رو واستون قرار داده ایم.

ولی باید توجه داشت در ابتدا توضیح مختصری در مورد شیمی دوم دبیرستان به تو عزیزان می دهیم:

جزوه شیمی دوم دبیرستان

شیمی دوم دبیرستان | جزوه شیمی دوم دبیرستان

فصل ۱ و همچنین ۲ کتاب شیمی سال شمسی دوم دبیرستان کاملا حفظی می باشد .البته بایستی به آن نقطه هم توجه داشت که همچنین و علاوه بر حفظ تمام موارد و نکات آن فصل بایستی و حتما درک عمیقی در مباحث و مطالب آن فصل داشته باشیم به عنوان پرسش تیپ رایجی که احتمال مطرح شدن آن هم در آن سال شمسی نیز وجود دارد آن می باشد که در تست، ۴ گزاره از نتایج دانشمند آورده می می شود و همچنین پرسش آن می باشد که کدام یک از پس نتیجه آن می شود که گیری های او همچنین امروزه شامل مثال نقض می باشد که در کتاب درسی به شکل مستقیم به آن هم اشاره نشده می باشد ولی باید توجه داشت از داوطلب حرفه ای انتظار می رود با مطالعه ی عمیق مباحث و مطالب کتاب درسی ، توانایی پاسخ به پرسش را داشته باشد.

.

فصل ۳ و همچنین ۴ سال شمسی دوم را نیز می توانیم در مجموع حفظی قلمداد کنیم البته امکان مطرح کردن تیپ ویژه ای از مسائل همچون محاسبه ی طول پیوند ، شعاع واندروالسی وجود دارد . در هر صورت به آن دو فصل بایستی و حتما توجه ویژه ای می شود . مباحث و مطالب موجود در آن دو فصل بایستی و حتما عمیقا فراگیرید . آنچه در سال شمسی های اخیر دیدن شده می باشد آن می باشد که با توجه به مباحث و مطالب موجود در آن فصل بایستی و حتما توانایی استدلال بر روی نتایج قوانین آمده در قسمت های آن فصل را به روش کامل داشته باشید .
به عنوان مثال در صورتی که در قسمتی از کتاب به طول پیوند کوالانسی اشاره شده می باشد ، بایستی و حتما سریعا ربط آن هم به اقتدار و قدرت پیوند ، دمای نقطه ی ذوب و همچنین . . . جهت خود مشخص کنید . یادتان باشد جداول موجود در کتاب نباید صرفا حفظ کنید ، بلکه هر جدولی که در کتاب درسی آمده می باشد ، شامل هدف ویژه ای می باشد . تو بایستی و حتما آن هم هدف را جهت خود مشخص کنید زیرا طراحان پرسش به آن نقطه توجه ویژه ای می کنند . از آن رو به روابط موجود در هر جدول توجه خیلی زیاد ویژه ای داشته باشید.

 

فصل ۵ سال شمسی دوم اگرچه خیلی زیاد کم حجم و همچنین ساده به نظر می رسد ، ولی باید توجه داشت داوطلبان بایستی و حتما توجه خیلی زیاد بسیاری به آن فصل داشته باشند زیرا قسمت اعظمی از مسائل تلفیقی از آن قسمت از تاب سال شمسی دوم می باشد  )در سالهای اخیر علاقه ی طراحان سوالات کنکور سراسری به طرح پرسشهای تلفیقی خیلی زیاد زیاد شده می باشد و همچنین مطمئن باشید در آزمون سراسری ۹۳ نیز شاهد آن نوع پرسش ها خواهیم بود ( ، همچنین آن فصل ارتباط بسیاری با مبحث اسید و همچنین باز یعنی فصل ۳ سال شمسی چهارم دارد و همچنین مسلط بودن و تسلط داشتن کامل به آن قسمت و بخش از کتاب ، کمک بزرگی به فهم فصل ۳ سال شمسی چهارم می کند.

جزوه شیمی دوم دبیرستان
جزوه شیمی دوم دبیرستان

جهت گرفتن جزوه شیمی ساختار اتم فایل زیر را دانلود کنید.

دانلود جزوه شیمی دوم دبیرستان

مبحث ساختار اتم کاری از آقای  میرزایی

اساتید ارجمند می توانند جزوات کنکوری را جهت مکتبستان ارسال کنند تا با نام خودشان در وبسایت و مرکز خبرهای جدید قرار گیرد.

The post جزوه شیمی دوم دبیرستان | ساختار اتم appeared first on کنکور مکتبستان.

جزوه شیمی دوم دبیرستان | ساختار اتم در تاریخ ۳۱ March 2016 | 5:40 pm نشر یافته شده شده می باشد
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *