Search

جمع بندی دروس اختصاصی امتحانات نهایی

جمع بندی دروس اختصاصی امتحانات نهایی

|جمع بندی دروس اختصاصی امتحانات نهایی از مرکز تحقیقات دانشگاهی|

جمع بندی دروس اختصاصی امتحانات نهایی

اکنون بهترین موقعیت جهت جمع بندی همه کارهایی می باشد که از مهر ماه تا به حال کرده اید، تمام تلاش خود را بایستی و حتما انجام دهید تا در امتحانات بهترین پس نتیجه آن می شود که را بگیرید.

نیت و اراده ندارم تو را نا امید کنم، ولی در صورتی که از ابتدای سال شمسی تلاش کافی نداشته اید، انتظار نداشته باشید که طی چند روز، تمام کارها به بهترین شکل پیش برود و همچنین پس نتیجه آن می شود که درخشانی کسب کنید. ولی بایستی و حتما تمام تلاش خود را بکنید.

دانش آموزانی که از ابتدا به روش دقیق مطالعه کرده اند و همچنین کارهای خود را سر موقع انجام داده اند، می توانند با خیال راحت به مرور بپردازند، مرور را با مطالعه کتاب و همچنین حل تمرین های کتاب شروع کنید و همچنین به خلاصه هایی که از ابتدای سال شمسی در مباحث متنوع و گوناگون و مختلف نوشته اید، توجه بسیاری کنید. از آن هم ابتدا به تو توصیه کرده بودیم که سؤالات علامت گذاری شده را حل کنید. سؤالات مشکل را چندین بار دوره کنید تا ایده حل آنها در ذهن تو بماند.

ekhtesasi2

سؤالاتی را که اشتباه حل کرده اید، چندین بار مرور کنید و همچنین اشتباه خود را به خاطر بسپارید که دیگر آن هم را تکرار نکنید. بدترین اتفاق آنست که اشتباهی را که یک بار مرتکب شده بوید، دوباره انجام دهید، به خصوص آنکه آن تکرار اشتباه در امتحان اتفاق بیفتد.

جمع بندی دروس به خصوص در نیم سال شمسی دوم که امتحانات نهایی رو دارید، اهمیت مضاعفی دارد. حجم مباحث و مطالب خیلی اکثرا و بیشتر شده و همچنین در اکثر دروس، مباحث و مطالب نسبت به ترم اول هم حجم بیشتری دارند و همچنین هم سخت خواهند بود، پس بایستی و حتما عجله کنید.

در درس حسابان تمام تمرین های فصول مشتق و همچنین کاربرد مشتق از کتاب درسی را حل کنید و همچنین مطمئن شوید که هیچ نقطه مبهمی در آنها جهت تو باقی نمانده می باشد. اثبات قضایا را کاملاً یاد بگیرید، در اینجا هم تأکید میکنم که قسمت مثلثات را مرور کنید.

حتماً نمونه امتحانات نهایی سال شمسی های قبل را مرور کنید تا متوجه نوع سؤالات و همچنین همچنین سطح عمومی سؤالات بشوید. با آن کار متوجه خواهید شد که سطح امتحانات تا حدودی ساده می باشد و همچنین تو تنها و فقط مستلزم و نیاز به دقت فراوان دارید. سعی کنید از بذل دقت در امتحانات کوتاهی نکنید تا بعدا حسرت آن هم را نخورید. در درس فیزیک، مثال های کتاب اهمیت فوق العاده زادی دارند، سعی کنید تمام مثال های کتاب را چندین بار حل کنید. سؤالات تشریحی بسیاری هم در امتحان نهایی مطرح می می شود که جهت پاسخگویی کامل به آن هم ها بایستی و حتما حتماً پاسخهای تشریحی امتحانات نهایی قبل را دیده باشید تا مطمئن شوید که به روش کامل و همچنین دقیق پاسخ میدهید.

در درس جبر و همچنین احتمال، نمونه امتحانات نهایی قبل را دیدن، اهمیت مضاعفی دارد، چرا که ساختار کلی سؤالات آن هم کاملا مشخص می باشد و همچنین همه ساله تکرار می می شود. به نظر من حتی اکثرا و بیشتر از زمانی که صرف مطالعه کتاب می کنید، صرف حل سؤالات امتحانات نهایی قبل کنید، مطمئن باشید که پس نتیجه آن می شود که خوبی خواهید گرفت. البته توجه کنید که از متن کتاب غفلت نکنید و همچنین اطمینان حاصل کنید که همه تمرین های کتاب را بلد هستید.

در هندسه و همچنین در مورد فصل تغییر پیدا کردن ها، مباحث و مطالب کاملاً ساده خواهند بود و همچنین حل مسأله تنها و فقط به دقت احتیاج دارد، متن کتاب را چندین و همچنین چند بار بخوانید و همچنین مطمئن شوید کاملا به آن هم مسلط هستید.

فصل هندسه فضایی، فصل نسبتاً دشوارتری می باشد که بایستی و حتما حتماً به کتاب کاملاً مسلط بودن و تسلط داشتن داشته باشد، معمولا سؤالی خارج از کتاب در آن قسمت مطرح نمی می شود، توجه کنید که پیوست را هم مطالعه کنید تا ایده حل مسأله ها را متوجه شوید.

در درس شیمی و همچنین در امتحانات نهایی جنبه حفظی اهمیت فوق العاده بسیاری دارد و همچنین بایستی و حتما کاملا به متن کتاب مسلط باشید. حداقل یکی از سوالات از شکل های کتاب می باشد، بنابراین شکل ها را به دقت بررسی کردن کنید.

نقطه مهم غیره ای که در ارتباط و رابطه با آن جمع بندی می قدرت به آن هم اشاره کرد، اینست که به هر حال، امتحانات نهایی فضایی متغایر و متفاوت با آنچه تا به حال با آن هم مواجه بوده اید را خواهد داشت. طرز گفتن سؤالات، بارم بندی و همچنین حتی بودجه بندی، طرز تصحیح و همچنین ارزیابی برگه های پاسخنامه و همچنین …. همگی متغایر و متفاوت با قبل و همچنین آنچه به تا حال با آن هم مواجه بوده اید، خواهد بود، لذا لازمست به چند نقطه اساسی دوباره تاکید کنم و همچنین آن موارد و نکات عبارتند از:

۱- بهترین مرجع جهت آمادگی نهایی جهت هر آزمون، امتحانات نهایی سالهای قبل می باشد.

۲- قبل از مطالعه هر درس، مروری اجمالی بر سرالات امتحانات نهایی سال شمسی های قبل داشته باشید تا متوجه شوید که بودجه بندی سرالات آزمون چگونه می باشد و همچنین به چه موارد و نکات و همچنین قسمتهایی بایستی و حتما اکثرا و بیشتر توجه کنید.

۳- کلید مسائل سالهای قبل هر امتحان را حتما با دقت مطالعه کنید، زیرا آن کلیدها خواهند بود که ملاک کسب نمره خواهند بود و همچنین بعضا دیده شده، نکاتی را دانش آموز بلد بوده ولی از ذکر آنها در برگه پاسخنامه خودداری کرده و همچنین زیرا و به درستی که به آن هم نقطه در کلید سؤالات، نمره ای اختصاص داده شده، دانش آموز با کسر نمره مواجه گردیده می باشد.

۴- دقت کنید، آرام باشید و همچنین اصلا عجله نکنید.

درس زیست شناسی با توجه به گریز و فرار بودن مباحث و مطالب، از مشکل ترین دروس جهت جمع بندی و همچنین مرور نهایی می باشد. دقت کنید که در صورتی که زیست شناسی را حتی در روش سال شمسی تحصیلی به دقت فراگرفتید، باز هم دو سه روز قبل از امتحانات بایستی و حتما حداقل دوبار به دقت متن کتاب درسی را مطالعه نمایید. فصول ۹، ۱۰ و همچنین ۱۱ از مهمترین فصل هایکتاب درسی خواهند بود که به آن علت که در آخد کتاب قرار گرفته اند، عموما فرصت کافی جهت یادگیری و همچنین مرور آنها وجود ندارد. ولی باید توجه داشت حداقل ۱۰ قسمت و بخش سوالات کنکور سراسری از همین فصول می باشد. پس مرور و همچنین یادگیری مباحث و مطالب آنها را به دقت انجام دهید.

The post جمع بندی دروس اختصاصی امتحانات نهایی appeared first on کنکور مکتبستان.

جمع بندی دروس اختصاصی امتحانات نهایی در تاریخ ۲۴ May 2015 | 11:18 am نشر یافته شده شده می باشد
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *