Search

فروشگاه اینترنتی با ASP.Net – قسمت هشتم و همچنین نهم

فروشگاه اینترنتی با ASP.Net – قسمت هشتم و همچنین نهم

|فروشگاه اینترنتی با ASP.Net – قسمت هشتم و همچنین نهم از مرکز تحقیقات دانشگاهی|

در آن قسمت، کد کاربری که کالا سفارش داده رو به صورت کوکی روی سیستمش ذخیره میکنیم و همچنین با آن کار در صورتی که کاربر بعد از مدتی وارد وبسایت و مرکز خبرهای جدید شد یا آن که در صورتی که نرم افزار مرورگر اینترنتی خودشو ببنده، باز هم بتونه سبد خریدشو که قبلا سفارش داده ببینه.

طراحی فروشگاه اینترنتی با ASP.Net

کوکی چیست؟

کوکی یک متغیر از نوع متن (Text) بوده که حاوی اطلاعات مختلفی می باشد. کوکی ها در برنامه جذاب و جالب و خوب های وب، آن امکان را به کاربر می دهند تا اطلاعات مورد نظر خود مثل تاریخ ویزیت یک صفحه در قبل یا علاقه مندی هایشان در مورد یک وبسایت و مرکز خبرهای جدید را ثبت کند.
کوکی ها در هنگام حرکت کاربر در وبسایت و مرکز خبرهای جدید، از صفحه به صفحه ای دیگر منتقل شده و همچنین تا زمانی که اعتبار داشته باشند، هر بار که کاربر با آن هم نرم افزار مرورگر اینترنتی وبسایت و مرکز خبرهای جدید را باز کند، جهت نرم افزار مرورگر اینترنتی قابل دسترس و همچنین خواندن خواهند بود.
نرم افزار مرورگر اینترنتی کوکی ها را بر روی کامپیوتر کاربر مدیریت می کند. در ASP.Net کوکی ها به وسیله شی HttpResponse که شامل خاصیتی به نام Cookies می باشد، به کاربر (Client) ارسال می شوند . هر کوکی که تو می خواهید در هنگام فراخوانی صفحه به کاربر ارسال می شود، بایستی در مجموعه (cookies collection) قرار بگیرد.
جهت هر کوکی بایستی و حتما یک نام Name و همچنین یک مقدار Value مشخص کردن شده و همچنین نام آن هم نیز منحصر به فرد باشد تا نرم افزار مرورگر اینترنتی بتواند آن هم را از سایر کوکی های صفحه تشخیص دهد.

دانلود قسمت هشتم:

دانلود فیلم دیدنی و جذاب آموزشی ASP.Net

 

 

 

 

دانلود قسمت نهم:

دانلود فیلم دیدنی و جذاب آموزشی ASP.Net

فروشگاه اینترنتی با ASP.Net – قسمت هشتم و همچنین نهم در تاریخ ۱۵ February 2015 | 3:15 pm نشر یافته شده شده می باشد
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *