Search

فروشگاه اینترنتی با ASP.Net – قسمت پنجم و همچنین ششم

فروشگاه اینترنتی با ASP.Net – قسمت پنجم و همچنین ششم

|فروشگاه اینترنتی با ASP.Net – قسمت پنجم و همچنین ششم از مرکز تحقیقات دانشگاهی|

در آن دو قسمت به مباحث اعتبار سنجی اطلاعات ورودی کاربر سمت کلاینت، ثبت اطلاعات خریداران کالا و همچنین ساخته یا ایجاد سبد خرید می پردازیم.

توضیحات اضافی:

یکی از مهمترین و همچنین ضروری ترین امکانات در طراحی وبسایت و مرکز خبرهای جدید های تحت وب ، امکان اعتبار سنجی اطلاعات وارد شده توسط کاربران در فرم های ثبت اطلاعات می باشد . جهت آن منظور به چند مثال اشاره می کنیم . مثلا در یک فرم ثبت نام افراد جدید ، مستلزم و نیاز داریم مطمن شویم که کاربر آدرس Email ، یک آدرس صحیح ایمیل با فرمت مناسب را وارد کند و همچنین نه یکسری اعداد و همچنین ارقام بی معنی . یا مثلا در قسمت سن یا شماره تلفن ، اعداد وارد کرده و همچنین نیز آن اعداد در شکل متعارفشان باشند .

جهت سنجش داده های ورودی کاربران در فرم های وب و همچنین کنترل آنکه آن اطلاعات در فرمت مورد نظر ما خواهند بود ، در برنامه جذاب و جالب و خوب نویسی ASP.NET ، از کنترل های اعتبار سنج ( Validator Controls ) بهره بری و استفاده می می شود . کنترل های اعتبار سنج در ASP.NٍET به ۲ دسته کلی تقسیم می شوند :

  • دسته اول کنترل هایی خواهند بود که عملیات اعتبار سنجی اطلاعات را به صورت اتوماتیک انجام داده و همچنین نیازی به کدنویسی اضافه توسط کاربر ندارند . جهت مثال می قدرت به کنترل های RequiredFieldValidator و همچنین یا CompareValidator اشاره نمود .
  • دسته دوم کنترل هایی خواهند بود که کاربر می تواند طبق مستلزم و نیاز و همچنین سلیقه خود ، جهت اعتبار سنجی داده های ورودی جهت آنها کدنویسی مورد نظر خود را انجام می دهد . آن کنترل ها بدون کدنویسی قادر به انجام کار ویژه ای نیستند . از آن دسته کنترل ها می قدرت به کنترل CustomValidator اشاره کرد .

طراحی فروشگاه اینترنتی با ASP.Net

دانلود قسمت پنجم:

دانلود فیلم دیدنی و جذاب آموزشی ASP.Net

 

 

 

 

دانلود قسمت ششم:

دانلود فیلم دیدنی و جذاب آموزشی ASP.Net

 

 

 

فروشگاه اینترنتی با ASP.Net – قسمت پنجم و همچنین ششم در تاریخ ۱۱ February 2015 | 5:39 pm نشر یافته شده شده می باشد
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *