Search

گل ساعتی درختی

گلفروشی آنلاین

ویژگیها گیاهشناسی:

“گل ساعتی درختی” گیاهی از جنس و خانواده گل ساعتی ها است که الگوی بیشتر شدن آن برخلاف بسياري از گل ساعتی ها که به صورت رونده هستند ، به صورت درختی است به همین به آن گل ساعتی درختی گفته می شود. این گیاه می تواند حدود ۱۰ تا ۲۰ فوت هم ارتفاع داشته باشد. این درختان برگ های بسیار زیاد بزرگی به طول حدود سه فوت و پهنای فوت هستند . گل ها به صورت گل آذین هایی بوده که اکثرا ٌ بر روی تنه ی مهم گیاه تشکیل می شوند. این گل ها گلبرگ هایی به رنگ سفید با حاله ای زردرنگ می باشند . میوه های این گیاهان از نوع سته و کروی گرد بوده که بعد از تولید گل ها، تشکیل می شوند. این میوه ها حدود ۵ سانتیمتر قطر دارند. گیاه گل ساعتی درختی بومی نواحی مرطوب و همين طور زمین های مرطوب اکوادور است که گاهي از آنها در کلمبیا هم گزارش شده اند.

شرایط محیط رشد:

اطلاعات بسياري از شرایط رشدی این گیاه در دست نیست اما به نظر می رسد که این درختان نمی توانند سرمای سخت را تحمل کنند. همين طور می توانند در مناطقی با آب هوای گرم و مرطوب نیز خوبتر افزایش می کنند. خوبتر است در مقابل سرمای زمستان حفاظت شود. دمای بهینه برای افزایش آنها دمای ۱۵ تا ۲۰ درجه سانتیگراد است . این گیاه می تواند در خورشید کامل یا محل هایی با کمی سایه افزایش نماید . بهتر است خاک بستر آن همـواره مرطوب بوده و در مقابل خشک شدن خاک و همچنین بادهای خشک، حفاظت گردد. پس به آبکمک منظم خاک های به بهتر ی آبیاری شده نیاز دارند.

تکثیر:

تکثیر این گیاهان عمدتاً از طریق کشت بذرهای آنها صورت می گیرد. گزارش شده که ریشه دار شدن قلمه های تهیه و تولید شده از این گیاهان به سختی صورت می گیرد. پس روش معمول ازدیاد آنها، کشت بذرهایشان است . برای جوانه زنی مناسب تر بذرها، خوبتر است آنها را حدود ۲۴ تا ۴۸ ساعت قبل از کشت در آب گرم خیساند. دمای مناسب برای جوانه زنی بذرها حدود ۲۵ درجه سانتیگراد است . خاک مناسب برای بستر کشت بذرها، مخلوطی از کوکوپیت و شن یا پرلیت است. بذرها در شرایط دمایی و رطوبتی مناسب بعد از ۳ تا ۶ هفته جوانه خواهند زد.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *