Search

طراحی سایت حرفه ای

طراحی سایت حرفه ای

یک سایت حرفه ای از دید شما چه سایتی است؟! امروز قصد داریم تا شما دوستان عزیز را با چگونگی طراحی سایت حرفه ای آشنا کنیم.در ادامه این نوشته به برخی نکات حائز اهمیت پیرامون این موضوع خواهیم پرداخت.

طراحی سایت پیشرفته

www.melliportal.com

شاخص های استاندارد یک سایت  چه مسائلی می باشند ؟!
با ما همراه باشید تا به زبان آسان ایـن شاخص ها را بیان کنیم.

  سایت حرفه ای بایستی در نگاه اول مخاطب را به خود جذب نماید

مسائل ی که منجر به ایـن امر می شوند گرافیک زیبا و صریح همراه با سرعت لود بالا  به همراه در برگرفتن مفهوم و ماهیت بنیادی سایت است . چنانچه چنین نباشد ایـن وب سایت دو مورد از شاخص های با ارزش که گوگل جهت بررسی از آن ها استفاده می نماید را از دست خواهد داد.Bounce rate  و Session duration

  وب سایت پیشرفته بایستی نظـر اکثریت کاربران ایـن ترنتی را جلب نماید

نیل به ایـن هدف نیازمند آمار گیری از تجربه کاربران و تجزیه و تحلیل مخاطبان سایت است . به طور مثال بایستی بدانیم مخاطبان سایت  در چه رده سنی می باشند ودستگاه هایی که برای ایـن ترنت استفاده می کنند از چه نوعی می باشند هدف وب سایت چه هست و مخاطبان آن به دنبال چه چیزی می باشند و …. تأثیر هریک از ایـن مسائل ممکن است   در طراحی و یا نوع پیاده سازی سایت چشم گیر باشد.

  محتوا در طراحی پیشرفته نقشی کلیدی ایفا می نماید

نداشتن غلط املاییواستفاده از فونت های مناسب و به جاوچیدمان درست ایتم ها.تکراری نبودن  عبارات و عبـار ت های استفاده شده در متن  و …. .

  وب سایت بایستی به گونه ای باشد که مخاطب بتواند تمام آن چیزی را که شما دوست دارید به راحتی پیدا نماید

در مجموع تجربه همه مسائل ی که در رابط کاربری منعکس می گردند با نام UX شناخته می شوند و سایتی موفق و پیشرفته طراحی شده هست که UX را در مرکز دقت خود قرار داده باشد و آن را تا میزان ممکن بهبود ببخشد.

  بایستی همراه با زمان حرکت نماید

همه چیز در حال گذار و تغییر و بهبود هست در ایـن بین تکنولوژی طراحی سایت و وب با سرعت بسیار در حال گذار است . چنانچه چنین نباشد بعد از گذشت چند سـال و سـال تولید وب سایت را با یک نگاه می توان تشخیص داد که حس خوبی به مخاطب منتقل نخواهد کرد و در نتیجه ایـن عدم هماهنگی موفقیت سایت زیر سؤال خواهد رفت. در ایـن جهست که برترین فرصت برای رقبا جهت ورود  و  تسخیر سهم شما از بازار مهیا می شـود .پس مطمن شوید پروژه وب سایت شما به صورت اتوماتیک ظهور رسانی می شـود .

  طراحی سایت پیشرفته به گونه ایست که علاوه بر مخاطبانو موتورهای جستجو را مورد دقت قرار دهد

موتورهای جستجو مثل گوگل نمی توانند سایت را هماهنن یک مخاطب ببینند و علاوه بر آن به جهت ایـن که در وقت جستجو نتایج دقیق تری نشان دهند نیازمند اطلاعات اضافه تری می باشند که ممکن است برای مخاطب قابل مشاهده نباشد. به عنوان مثال چنانچه وب سایت شما دارای بخشی مثل مقالات هست گوگل نیاز دارد بداند تاریخ درج مقاله و یا ویرایش آن چه وقتی است . در حالت عادی ایـن مسائل را برای گوگل نشان نمی دهیم اما حالت درست ایـن هست که ایـن مسائل در زمان طراحی  و پیاده سازی استفاده شوند.چنانچه وب سایت شما محصولاتی نشان می دهد  گوگل دوست دارد بداند کدام محصول شما از دید مشتریان بهتر است  و آن را در نتایجش منعکس نماید   اما  در حالت عادی  گوگل نمی تواند ایـن مسائل را تشخیص دهد  مگر ایـن که مکانیزمی قرار داده شود تا گوگل از نتایج نظـر سنجی مخاطبان سایت آگاه گردد. ایـن شکل مسائل را با تعریف  Schema  می توان در بخش های متفاوت پوشش داد و همه ایـن مسائل از جمله نکاتی می باشند که در بهینه سازی و سؤی  سایت با ارزش قلمداد می شوند.

  امروزه سایت موفق با شبکه های اجتماعی رابطه تنگاتنگی دارد

یک سایت پیشرفته و موفق در شبکه های اجتماعی زیاد به اشتراک گذاشته می شـود و همین طور بیشتر مخاطبان دوست دارند رویداد های سایت مورد علاقه خود را در شبکه های اجتماعی دنبال کنند و یا بالعکس بعضی مخاطبان دوست دارند ببینند در شبکه های اجتماعی  در مورد ایـن وب سایت چه مطالبی است . یک مثال جهت بکار بگیری ایـن مزیت نشان داده پست های شبکه های اجتماعی در وب سایت از طریق  API شبکه اجتماعی مربوطه به صورت اتوماتیک هست که در وب سایت های خارجی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و ایـن مورد بایستی در طراحی سایت لحاظ شود.در ایران اشتراک گذاری رویدادهای وب سایت در شبکه های اجتماعی می تواند کاربری و سودمند باشد.

 می بایست تجربه مخاطبان را تحلیل نماید

مدتی بعد از مشاهده سایت توسط مخاطبان آن و مرور بخش های متفاوت آن ضروری است  مسائل زیر ارزیابی و متناسب با آن ها تصمیماتی اتخاذ شود:
–    صفحات ورود چه صفحاتی می باشند ؟ آن ها را بیشتر مورد دقت و ظهور رسانی قرار دهیم
–     صفحاتی که کاربران قبل از بستن سایت در آن ها بوده اند چه صفحاتی می باشند ؟ایـن صفحات حتما می بایست ارزیابی شوند چراکه ممکن است محتوای آنوعدم تکمیل آن و یا بقیه اشکالات موجود در آن سبب خروج کاربران شده باشند.
–    اکثریت مخاطبان سایت از چه دستگاه هایی استفاده می کنند؟  ممکن است در کمپین تبلیغاتی خود تجدید نظـر بکنید .
–    اوج بازدیدها در چه ساعات و چه روزهایی می باشند ؟ ممکن است نیاز باشد تغییراتی در مسائل متفاوت انجام دهید.
–    آمار بازدید و تأثیرات آن را در زمان شروع کمپین تبلیغاتی با زمان قبل از شروع آن بر روی نمودار نشان داده شود؟ نتیجه کمپین و تأثیرات آن را تحلیل بکنید

 جهت کسب موفقیت نیازمند سرمایه گذاریو برنامه ریزی  و تحقیق و گسترش است

صرفا سفارش و طراحی سایت پیشرفته   به خودی خود ضروری نیست. متأسفانه در بیشتر مسائل در ایران می بینیم که  هزینه ای هنگفت جهت طراحی سایت صرف می شـود اما به دلیل عدم آگاهی و یا معین نبودن مسیرحرکت ایـن وب سایت پیشرفته نه تنها موفق نمی شـود بلکه حتی در مسائل ی شروع به کار نمی نماید .سایت پیشرفته نیازمند داشتن مسیری پیشرفته جهت حرکت و پیمودن مسیر هست.بایستی زمان و قوت ضروری جهت مدیریت سایت و پیش برد اهداف آن  معین کرد.طراحی یک سایت پیشرفته   تنها وسیله  شروع کار هست و به تنهایی هیچ زمان موفقیتی به همراه نخواهد داشت.پس قوت ضروری همراه با داشتن تخصص مرتبط  در همه بخش های سایت  بایستی دیده شود.صرفا پرداخت هزینه طراحی سایت  پیشرفته نبایستی به عنوان کل بودجه بخش ایـن ترنتی و وب سایت شما باشد. بعد از شروع به کار سایت می بایست جهت غنی سازی محتوا و اطلاع رسانی های آن سرمایه گذاری ضروری و قوت کارشناس آن را بکار گیرید.حداقل یک نفر آشنا به ایـن ترنت و تولید محتوا به صورت تمام زمان جهت مدیریت وب سایت حتی در مورد وب سایت هایی که بسیار آسان و بدون تعلت با مخطاب می باشند نیاز است  نه جهت کد نویسی صرفا جهت مدیریت محتوا و پیش برد  اهداف سایت و مخاطبان آن و شناسایی نیازهای آینده.

با رعایت ایـن مسائل به شما اطمینان می دهیم گام های ضروری جهت موفقیت را برداشته اید.
چنانچه از مشترکین WebOne هستنید تنها  کافیست مورد انتها را مورد دقت قراردهید بقیه مسائل مربوط به شرکت طراحی سایت شما هست و کاملا رعایت شده اند.

 چرا بایستی در طراحی سایت خود از یک شرکت طراحی سایت پیشرفته کمک بگیریم؟

داشتن وب سایت برای کسب و کارها در هر صنعتی بسیار با ارزش است . همین طور ایـن حقیقت وجود دارد که تنها داشتن یک وب سایت آسان ضروری نیست. در عوض یک وب سایت اختصاصی با کاربری راحت برای رقابت با رقیبانو مورد نیاز است .
به ایـن ترتیب موفقیت آنلایـن شما بستگی زیادی به نوع وب سایتی که برای کسب و کارتان طراحی می شود دارد. به همین دلیل هست که روش طراحی وب سایت شما بسیار ارزش دارد.
وجود یک وب سایت به کسب و کار شما کمک می نماید تا :
•    دارای هویت درفضای ایـن ترنت باشد.
•    به عنوان نقطه اول ارتباط با کاربران یا مخاطبان وسیع تر باشد.
•    کمک می نماید تا ایده ها و پیغام های خود را منتشر نمایید.
•    به کسب و کار اجازه میدهد تا به مخاطبان زیادتری دسترسی پیدا نماید و وسیع تر شود.
•    بازار بزرگتر و وسیع تری را فراهم می نماید .
•    فرصت رابطه با مخاطبان را فراهم می نمایـد .
•    امکان رابطه دو طرفه بین کسب و کار و کاربرانش را فراهم می نماید .
•    اشتراک گذاری ایده ها بین کسب و کار و کاربرانش
•    امکان تبلیغات محصولات و خدمات کسب و کارها
•    سبب افزوده شدن فشیوه و برگشت سرمایه می شود و جریـان کسب درآمد را بهبود میبخشد.

کاربران ایـنترنت و وب سایت شما

آیا میدانید کاربران در ایـنترنت چطور موضوعی را جستجو میکنند یا چطور اطلاعات جمع آوری میکنند ؟ آن ها کلمات کلیدی خاصی را در موتورهای جستجو تایپ کـرده و نتایج مرتبط با آن را دریافت میکنند.
و شانس ایـن جهست که وب سایت شما میتواند در بین نتایجی باشد که توسط موتورهای جستجو نمایش داده می شود . و به ایـن ترتیب هست که کاربران در ایـن ترنت سایت شما را پیدا میکنند و از سرویس ها یا خدمات شما استفاده کـرده یا محصولاتتان را خریداری می نمایـن د.
نکته ای که وجود دارد ایـن هست که کاربران در صورتی در وب سایت شما می مثل که وب سایتتان پر محتوا و دارای طراحی خوبی باشد.
•    در صورتی که وب سایت به درستی و کاربردی طراحی نشده باشد کاربران سریع از آن بیرون میروند.

طراحی سایت , طراحی سایت ارزان , طراحی سایت حرفه ای, طراحی سایت گردشگری , طراحی سایت مهد کودک , طراحی سایت گالری خودرو , طراحی سایت شرکتی
•    چنانچه راهبری سایت مساله داشته باشد و پیچیده باشد آن گاه کاربر در همـان ثانیه های اول وب سایت را ترک می نماید .
•    چنانچه کاربر نتواند به راحتی چیزی را که میخواهد در سایت پیدا نماید از سایت بیرون رفته و در سایت های دیگـر به دنبال ان میگردد.

طراحی سایت شما بسیار با ارزش است

کاملاً واضح هست که طراحی سایت شما نقش مهمی در عملکرد کلی سایت دارد. عناصر طراحی می باشند که به کاربران کمک میکنند تا اطلاعات مورد نظـر خود را به راحتی پیدا کنند یا نه. عناصر طراحی تعیی میکنند که کاربر سریع از سایت شما خارج می شود یا در سایت مانده و به تعلت با محصول یا خدمات شما می پردازد.
طراحی خوب یعنی :
•    وب سایت شما به راحتی قابل درک و راهبری است .
•    مخاطب شما به راحتی اطلاعاتی را که میخواهد در وب سایتتان پیدا می نماید .
•    میزان فشیوه بهبود می یابد.

نکاتی جهت بهبود عناصر طراحی

سایت پیشرفته

داشتن وب سایتی جذاب با عناصری که دقت مخاطب را به خود جلب کنند امری بسیار با ارزش است . چنانچه وب سایتتان ایـن خصوصیات را ندارد زمان آن رسیده هست که آن را بهبود بخشیده و وب سایت خود را جذاب تر نمایید.
ضروری هست نکات ذیل را رعایت بکنید تا عملکرد وب سایتتان سریع افزوده شدن یابد :

۱٫    بهبود ظاهر سایت

قشنگی سایتو یکـی از عناصر کلیدی و با ارزش است . به ایـن مفهوم که وب سایت بایستی ظاهری زیبا و خوب داشته باشد. بایستی عوامل ظاهری ضروری برای جذب کاربر در وب سایت وجود داشته باشد. جهت افزوده شدن جذابیت ظاهری سایت خود بایستی :
•    فضای اهرمی و تایپوگرافی
•    استفاده بهینه از عکس های و رنگ ها
•    از عملیات های جذاب و واضح در محل های مناسب استفاده نمایید.

۲٫    اختصاص فضای منطقی به هر عنصر

سازماندهی جزء مهمی در هر وب سایت است . به ایـن مفهوم که هر عنصر بایستی دارای یک فضای منطقی باشد. ایـن کار به بازدیدکنندگان سایت ایـن امکان را میدهد که اطلاعات مورد نظـر خود را به راحتی بیابند.
•    راهبری بایستی اصولا وب سایت سازگار و هماهنگ باشد.
•    فرق معین بین محتوای بنیادی و محتوای ثانویه
•    محتوا بایستی بر طبق سایز و محل قرارگیری  اولویت بندی شود.
•    هیچ چیزی بدون هدف نبایستی در سایت وجود داشته باشد.

۳٫    غنی سازی وب سایت با محرک های بصری

بله درست استو شما بایستی وب سایت خود را با محرک های بصری غنی سازی نمایید. قدیم از ایـن تحقیق گران اعلام کـرده اند که کاربران عناصر بصری را ترجیح میدهند. داشتن عناصر بصری بیشتر به مفهوم رابطه و تعلت بیشتر با کاربران وب سایت است .
•    تا جایی که ممکن است از عکس های و ویدئو استفاده نمایید (عکس های مرتبط )
•    در سایت خود گالری عکس های و اسلاید شو قرار دهید.
•    از ایـن فوگرافی ها (اطلاعات که به همراه عکس های توضیح داده شده اند) استفاده بکنید تا دقت کاربر را جلب نمایید.

چرا از یک شرکت طراحی سایت پیشرفته کمک بگیریم ؟

وب سایت شما با ریسک های زیادی مواجه است . پس بایستی طوری طراحی شود که تمام ویژگی ها ی وب سایت های موفق و خوب را داشته باشد. پس ممکن است که برای پیاده سازی ایده های خود نیاز به یک شرکت طراحی سایت پیشرفته داشته باشید. ویژگی ها ی کمک گرفتن از یک شرکت طراحی سایت پیشرفته عبـار تند از :
•    سبب دستیابی به یک طراحی پیشرفته در وب سایت می شود .
•    وجود متخصصین و کارشناسانی که به کارآمدی و عملکرد بالای وب سایت کمک میکنند.
•    کسب و کارتان وب سایت اختصاصی ی خواهد داشت که متمایز از بقیه وب سایت ها بوده و به راحتی شناخته می شود .
•    همه عناصر کسب و کارتان مثل وب سایتو لوگو و غیره دارای جذابیت ظاهری بالایی بوده و یک تصویر ثابت و پر قدرت در بازار کارتان ایجاد میکنند.
•    وب سایتتان سبب جلب دقت اکثر کاربران خواهد شد.
•    وب سایتتان آسان ولی در عین حال جذاب باقی خواهد ماند.
•    برند شما بسیار تأثیرگذارتر و وسیع تر تبلیغ خواهد شد.

منبع
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *