Search

رمز رسیدن به موفقیت و پیشرفت چیست؟

راز موفقيت

رابطه خوب اثر گذار مهارتی است که تمام می بایست داشته باشند زیرا رمز رسیدن به موفق یت و پیشرفت درجوانب مختلف زندگی است.

تمام رابطه برقرار می‌کنند ولی این‌که یاد بگیرید چگونه خوب رابطه برقرار بکنید نیازمند داشتن مهارت است. جهت این‌که در کار و تجارت موفق شوید (یا هر عرصه دیگر از زندگی)، بایستی بتوانید مهارت‌های ارتباطی را خوب یاد بگیرید. برای بعضی‌ها رابطه برقرار کردن آسان است. بعضی‌‌ها ذاتاً استاد رابطه برقرار کردن‌ هستند و اعتمادبه ‌نفس بسیار زیاد بسياري برای اینکار دارند. اما بقیه چگونه یاد می‌گیرند که با دیگران رابطه برقرار کنند در این‌جا به ۷ راهکار جهت ایجاد رابطه خوب اشاره می‌کنیم.

اعتماد به ‌نفس

مهارت‌های مردمی خوب با اعتماد به‌ نفس شروع می‌شود. ی فردی اعتماد به ‌نفس داشته باشد خیلی خوب معلوم می‌شود. اعتمادبه ‌نفس مثل آهن‌ربایی بقیه را به سمت شما می‌کشاند و رفتارهایتان نشان می‌دهد که ارزش صرف وقت و تلاش را دارید. وقتی حس قوی نسبت به خودتان داشته باشید، بسیار زیاد سريع از گپ کوتاهی که با فردی دارید قدیم و فرصتی در اختیارتان قرار می‌دهد که بتوانید بدون اتلاف زمان به قلب رابطه دست یابید.

وقت ی می‌خواهید رابطه‌ای تاثیر گذار داشته باشید، یکی از مهمترین قوانینی که باید رعایت بکنید این است که مستقیم به چشم ‌های طرف مقابل نگاه بکنید . افرادی ‌که اعتماد به ‌نفس کافی ندارند از رابطه چشـم ی خودداری می‌کنند. خودداری از رابطه چشم ی نشانگر عدم علاقه یا بدتر از آن عدم صداقت است. ی دو نفر با رابطه چشـم ی برقرار می‌کنند، ارتباطی تاثیر گذار شکل می‌گیرد. رابطه چشم ی با حرف‌هایی که می‌زنید اعتبار می‌بخشد.

علاقه نشان دهید

خیلی ‌ها مرتکب این غلط می‌شوند که زیاد در مورد خودشان حرف می‌زنند. هیچ‌ چیز بدتر از لاف زدن در مورد خود، یک رابطه را خراب نمی‌کند. یکی از بهترین راهکارها جهت این‌که یاد بگیرید چطور با مردم رابطه برقرار بکنید این است که به جای این‌که آن‌ها را مجبور بکنید به حرف‌هایتان گوش دهند، از آن‌ها بخواهید در مورد خودشان حرف بزنند. این باعث می‌شود طرف مقابل احساس راحتی کرده اعتمادبه ‌نفسش بالا رود. همين طور موقعیتی ایجاد می‌کند که فرد مقابل همین کار را جهت شما بکند به حرف‌هایتان گوش دهد.

هنرمندانه سوال بپرسید

یکی از سریع‌ترین راه‌‌ها برای شکستن قفل سکوت پرسش کردن سوال‌هایی است که به‌توان آن‌ها را بسیار زیاد آسان با بله یا خیر جواب دارد. با سوال کردن سوالی که به جواب با جزئیات بیشتر نیاز هست، فرد مقابل می بایست شرح زیادتری بدهد و اطلاعاتی که دارد را در اختیارتان بگذارد.

بخشی از رابطه موفق یاد گرفتن این است که سوالات ی را بیان بکنید که شخص مقابل را به فکر کردن وا دارد. چیز به دیگری منتهی می‌شود و در مدت كمي داستان‌هایی بین دو طرف منتقل می‌شود یخ رابطه می‌شکند.

آب ‌و هوا را فراموش بکنید و بحث را از سیاست مذهب هم دور بکنید . در مورد لبـاس ی که طرف مقابلتان پوشیده است نظری بدهید. اما باید سعی بکنید که طرفتان را با پرسشها تان بمباران نکنید. این باعث می‌شود فرد معذب و خسته شود. یادتان باشد مکالمه را نباید به بازجویی تبدیل بکنید .

ی می‌خواهید اسم فردی را بپرسید، فورا آن را دوباره تکرار بکنید . بلند گفتن اسم کمک می‌کند خوبتر در خاطرتان بماند. از اسم طرف مقابلتان در طول مکالمه استفاده بکنید و لبخند زدن هم فراموش تان نشود.

دو بار گوش بکنید ، یک بار حرف بزنید

می‌گویند به دلیل ی خدا دو گوش یک دهان به شما داده است. دلیل آن این است که باید دومساوی آنچه که حرف می‌زنید، گوش دهید. دررابطه با مهارت‌های مردمی، این یعنی وقتی فرد مقابلتان حرف می‌کند، باید تمام توجه تان را به او بدهید. نبایستی غرق این فکر شوید که بعد از آن شما چه بایستی بگویید یا بعداً چه اتفاقی می‌افتد یا هر فکر بی رابطه دیگری. تمرکز بکنید ، اطلاعاتی که ارایه می‌شود را جذب کرده و راهی برای دنبال کردن حرف او با پرسیدن یک پرسش مرتبط با موضوع پیدا بکنید .

در چیزهایی که طرف مقابل تان علاقه دارد، علاقه نشان دهید چنانچه موضوع بحث چیزی است که هیچ از آن نمی‌دانید، می‌توانید از آن به نفع خودتان استفاده بکنید . اطلاعات بیشتر در مورد آن موضوع کسب بکنید . اعتراف بکنید که برای تان مورد آشنایی نیست و از او بخواهید که بیشتر در مورد آن با شما حرف بزند. مردم رفیق دارند چیزهایی که می‌دانند را با بقیه دربین بگذارند و این اعتماد به ‌نفس آنها را زیاد بالا می‌برد. وقت ی مورد مورد علاقه طرف مقابلتان را پیدا کردید، دیگر هیچ مشکلی وجود نخواهد داشت.

توانا بود هرکه دانا بود

رابطه تاثیر گذار و خوب با دانش شروع شده خاتمه می‌یابد. افرادی ‌که مسافرت می‌کنند، تحقيق می‌کنند یا از جریانات روز باخبرند جهت هم‌صحبتی فوق ‌العاده‌اند. هرچه فردی تجربیات زیادتری از زندگی داشته باشد، بهتر می‌تواند با دیگران رابطه برقرار نماید .

افرادی ‌که مسافرت می‌کنند توانایی این را دارند که فرهنگ‌ها مردمان دیگر را خوبتر درک کنند و آن‌هایی که خیلی تحقيق می‌کنند، در مورد تمام موارد اطلاعات کافی دارند و می‌توانند را با هر مکالمه‌‌ای تطبیق دهند. شخصی که در کار ‌های مختلف مجموعه دارد، مطمئنا می‌تواند با افراد دیگر وجه اشتراک پیدا کرده مکالمه را به جریان بیندازد.

ریسک بکنید

عزت نفس هم معنای اعتماد به‌ نفس است و حتی با وجود طرد شدن، عزت نفس شخص هیچ تغییری نمی‌کند. بیشتر وقت‌ها افراد بخاطر اینکه از طرد شدن وا تمام دارند، از فرصت‌ها مصرف نمی‌کنند. طرد شدن باعث می‌شود فرد احساس حقارت نماید . در واقع یت، طرد شدن عزت نفس فرد را تغییر نمی‌دهد. شما همان فرد باقی می‌مانید، به همان اندازه ارزشمند و با اهمیت زیاد که قبل از شروع مکالمه بودید.

هیچ‌کس نمی‌‌تواند عزت نفس شما را بگیرد. تنها خودتان هستید که می‌توانید این‌کار را بکنید. طرد شدن تازمانی‌که اتفاق نیفتاده است یک توهم است، چرا بایستی وقتتان را نگران این‌که اگر این اتفاق بیفتد یا آن اتفاق بیفتد هدر دهید؟ از فرصت مصرف بکنید و جهت آنچه که می‌خواهید دست به تلاش بزنید. تنها راه یاد گرفتن رابطه با افراد دیگر از طریق آزمایش کردن میسر است.

کم‌کم شروع کنید

یاد گرفتن این‌که چگونه با آدم ‌ها رابطه برقرار بکنید می‌برد و هرکس با سرعت ویژه خودش پیشرفت می‌کند. کم‌کم شروع کنید؛ سعی بکنید هربار با یکی از این نکات آشنا شوید. در پایه، یک رابطه خوب با اعتماد به نفس شروع می‌شود این رشته‌‌ای است که تمام چیز را به هم وصل می‌کند. هر آشنایی کمک می‌کند اعتماد به‌ نفستان بالاتر رود و تجربیاتتان مفرق ‌تر شود. یک جای خوب جهت تست کردن این مهارت‌های مردمی محل کار است. وقت ی حرف کردن با همکارانتان راحت‌تر شد، سعی بکنید با افرادی از رتبه‌های بالاتر مثل مدیرانتان حرف بکنید . در زمان کوتاهی، مهارت‌هایی که یاد گرفته بودید در شما نفوذ کرده دیگر نیاز به فکر کردن ندارد.

هیچ‌کس تابه‌حال نگفته است که حرف زدن با آدم ‌ها کار ساده‌ای است. جهت بعضی‌ها، به دست آوردن اعتمادبه ‌نفس لازم جهت شروع مکالمه، قدم بزرگی است. این ممکن است سخت‌ترین وهله کار باشد ولی وقتی اولین قدم را برداشتید، بقیه آن راحت‌تر خواهد شد. به خودتان ایمان داشته باشید و بدانید که شما به اندازه طرف مقابلتان ارزشمند هستید. رابطه خوب تاثیر گذار مهارتی است که تمام می بایست داشته باشند زیرا رمز رسیدن به خوب یت و پیشرفت در جوانب مختلف زندگی است.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *