Search

روش های جمع آوری اطلاعات مشتریان

چطور می توان اطلاعات ارتباط مشتریان را جمع آوری کرد؟


فروشگاه ساز فایل

درآمد,راهنمای کسب درآمد میلیونی,کسب و کار اینترنتی,کسب درآمد اینترنتی,درآمد اینترنتی,کسب درآمد از اینترنت,کسب درآمد,زپو

بهترین راه برای جمع آوری اطلاعات مشتریان، ارائه محصولی رایگان در ازای تکمیل فرم اطلاعات مشتری است. بسياري از وب سایتها از این نحوه برای بازاریابی کسب درآمد جهت مصرف می کنند. یکی از روشها آن است که یک کتاب الکترونیکی درست بکنید در آن راههای استفاده خوبتر از محصولتان را شرح دهید و از مشتریان بخواهید آدرس پست الکترونیکی خود را بدهند تا کتاب از طریق ایمیل جهت شان ، ارسال شود.

جهت تهیه کتاب الکترونیکی ضروری نیست نویسنده ای پیشرفته باشید. کتاب الکترونیکی می تواند گزارشی چند صفحه ای باشد. ما در وبسایت مدیر سبز، کتاب الکترونیکی با نام “۱۰۱ عنوان برای تهیه تبلیغات پرفروش” با قیمت ۱۰۰۰ تومان عرضه می کنیم افرادی که در وب سایت عضو شوند، ۱۰۰۰ تومان اعتبار جايزه می گیرند. پس بازدیدکنندگان ی برای ثبت نام ثبت ایمیل و معین ات خود دارند، زیرا بلافاصله بعد از ثبت نام، می توانند کتاب را خریداری کرده و آنرا دانلود کنند. با این روش، هزاران نفر در ماه، عضو وب سایت می شوند و معین ات آنها در سیسـتم ثبت می شود.

شما هم می توانید از همینآموزش استفاده بکنید . کافی است متنی تهیه کرده آنرا در نرم افزار ورد تایپ بکنید . پس آنرا بصورت pdf ذخیره بکنید . این امکان در آفیس ۲۰۰۷ وجود دارد.روش پیشرفته تر جهت تهیه کتاب الکترونیکی استفاده از نرم افزار InDesign است. کار با آن آسان است و قدرت فوق العاده ای را در اختیار طراح قرار می دهد. این نرم افزار حاوی دهها طرح آماده است به کمک آن می توانید کتابی با طراحی پیشرفته در اختیار داشته باشید. جهت تهیه محتویات از افراد دیگر کمک بگیرید، جهت مثال در روزنامه آگهی چاپ کرده و از دانشجویی فعال بخواهید، چنین متنی را در ازای دریافت دستمزدی مناسب، تهیه نماید .
ارائه اطلاعات ارزشمند ، بصورت الکترونیکی یا چاپی نه تنها شما را در زمینه کاری خود، بعنوان کارشناس معرفی می نماید ، بلکه مشتریان را با شما، در ارتباط نگه می دارد. من خیلی ی از مشتریانم را با همینروش بدست آورده ام.

حتی اگر زمان و توانایی تایپ کردن گزارش چند صفحه ای را ندارید، می توانید یک فایل صوتی چند دقیقه ای درست کرده و آنرا برای مشتریان ایمیل بکنید . جهت اینکار کافی است یک مجموعه هدفون و میکروفن تهیه بکنید آنرا به رایانه متصل کرده صحبتهایتان را ذخیره بکنید . پس فایـل ذخیره شده را به فرمت MP3 تبدیل بکنید تا اندازه کمتری اشغال نماید و ارسال آن از طریق پست الکترونیکی میسر باشد. چنانچه امکان صرف نرخ زیادتری را دارید فایل صوتی را روی سی دی ذخیره کرده برای مشتریان ارسال بکنید . جهت ویرایش صوت و اضافه کردن موسیقی متن می توانید از برنامه Adobe Audition استفاده بکنید . این برنامه یکی از قویترین ها در زمینه ویرایش فایـل های صوتی است.

امروزه تولید اطلاعات روی سی دی یا دی.وی.دی خیلی ارزان تمام می شود. یک سی دی خام مرغوب با چاپ دیجیتال چهار رنگ قیمتی کمتر از ۲۰۰ تومان دارد. پس با صرف کمتر از ۲۰۰۰۰ تومان، ۱۰۰ سی دی با چاپ اختصاصی کمپانی ، در اختیار شما قرار می گیرد. اگر تیراژ را به ۱۰۰۰ عدد افزایش دهید، قیمت سی دی با چاپ چهاررنگ، خیلی کمتر خواهد شد. جهت پیدا کردن شرکـت هایی که این خدمات را ارائه می دهند کافی است در اگهی روزنامه ها، ستون چاپ خدمات سی دی را مشاهده بکنید .

اگر کارتان طوری است که معمولا از سی دی استفاده می بکنید ، جهت مثال مجموعه تبلیغاتی دارید برای مشتریان کار طراحی انجام می دهید، قطعا از سی دی هایی با چاپ اختصاصی خودتان استفاده بکنید و روی آن نام شرکـت ، کار هایی که انجام می دهید اطلاعات ارتباط را ذکر بکنید . اطلاعات ارتباط می تواند شماره تلفن ، آدرس ایمیل همچنین آدرس وب سایت باشد.
قبل از تهیه اطلاعات رایگان بصورت کتاب الکترونیکی یا فایـل صوتی، برای مشتری به این نکات توجه بکنید .

۱-بزرگترین مساله مشتریان چیست؟

۲-چطور می توان به مشتریان یاری کرد تا از محصولات بخوب ی استفاده کنند؟

۳-در کجا می توانید اطلاعاتی ارزان و با کیفیت بیابید تا به مشتریان بدهید؟

به مشتریان بگویید که در ازای دادن اطلاعات ارتباط ، این اطلاعات را برای شان ارسال می بکنید .

روش دیگر برای جمع آوری اطلاعات ارتباط مشتریان، استفاده از مسابقات یا قرعه کشی است. اینروش به ویژه جهت دارندگان فروشگاه می تواند مفید باشید، زیرا دارندگان فروشگاه بایستی ی قانع کننده ارائه دهند تا مشتری حاضر به دادن اطلاعات ارتباط باشد. هر هفته قرعه کشی را ترتیب داده و چند نفر را بعنوان برنده تعیین کرده جوایز را ارسال بکنید . پس برای همه آنهایی که برنده نشده اند، پیامی بفرستید به آنها بگوئید که متاسفیم که شما برنده نشده اید ولی می توانید تا ۳ روز، از تخفیف برای ۲۰ درصدی ما استفاده بکنید .

چنانچه در مرکز پخش کار می بکنید و مشتریان شما، خود، فروشنده می باشند . می توانید هر ماه فایلی صوتی تهیه کرده و روشهایی را برای فروش بیشتر محصولتان به آنها توصیه دهید و جزئیات محصول را جهت شان شرح دهید. این کار فروش شما را به میزان قابل توجه ی افزایش خواهد داد.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *