Search

معرفی و روش استفاده از کاندوم مردانه و زنانه

خرید کاندوم

معرفی کاندوم :

کاندوم (به انگلیسی: Condom) پوششی کشسان است که به عنوان مانع فیزیکی از ارتباط مستقیم آلت تولید مثل مرد با اعضا شریک جنسی او ورود اسپرم به دستگاه تولید مثل زن پیشگیری می‌کند. این وسیله به منظور پیش گیری از بارداری همين طور پیشگیری از انتقال میکرو ارگانیسم‌های بیماری زا انتقال بیماری ‌های نزدیکی ی به کار می‌رود. سطح بعضی کاندوم‌ها جهت بالا بردن اطمینان در پیشگیری از بارداری، از مایع اسپرم‌کُش پوشیده شده‌است.

کاندوم مردانه :

کاندوم مردانه پوششی است که روی آلت راست شدهٔ مرد کشیده می‌شود. کاندوم در صورت استفادهٔ درست می‌تواند تا ۸۰–۹۰ درصد از بارداری ناخواسته انتقال ایدز و هپاتیت سی دیگر ‌های نزدیکی ی پیشگیری نماید . کاندوم مردانه در بازبینی انزال زودرس مردان نیز فرد د دارد جهت ویرایش توان نعوظ در مردان پیر یا کم‌توان نیز به کار می‌رود

روش استفاده از کاندوم مردانه :

مصرف از کاندوم مردانه باید پیش از شروع نزدیکی شروع شود زیرا ترشحاتی که مردان پیش از انزال کامل دارند، ممکن است حاوی ویروس‌هایی شبیه اچ‌آی‌وی باشد و باعث سرایت مریضی گردد؛ همين طور در موارد ی که بیم بیماری نیست جهت كم شدن اقطعا ل بارداری ناخواسته می بایست از ارتباط با این ترشحات پیشگیری کرد چون اقطعا ل وجود اسپرم در آن‌ها صفر نیست.

کاندوم را باید بر روی آلت در حال نعوظ (راست شده) کشید و از آن طوری استفاده کرد که فضای خالی کوچکی در انتهای آن باقی بماند تا در وقت انزال مایع منی در آن جمع شود. کاندوم بایستی همه طول آلت مردانه را تا ته بپوشاند. بلافاصله بعد از انزال، در حالی که آلت هنوز در حالت نعوظ قرار دارد، بایستی نزدیکی را خاتمه داد کاندوم مردانه را درآورد. خروج می بایست با گرفتن لبه کاندوم صورت گیرد تا از سر میل کردن کاندوم و نشت منی پیشگیری شود.

هر کاندوم مردانه را بایستی تنها بار استفاده کرد بعد از استفاده از بین برد. در زمان استفاده بایستی دقت کرد که کاندوم سوراخ نباشد یا در تاثیر ارتباط با ناخن یا اجسام دیگر پاره نشود. هم‌چنین قبل از استفاده از کاندوم باید به تاریخ انتها مصرف آن توجه کرد و از مصرف از کاندوم‌های شکننده چسبناک که اقطعا ل پاره شدن دارند خودداری کرد. می بایست آن را از گرما ، نور و رطوبت دور نگه داشت زیرا این عوامل اقطعا ل پارگی یا سوراخ شدن آن را ارتقا می‌دهد.

در صورت پاره شدن کاندوم مردانه در حین مقاربت، باید مقاربت را بلافاصله متوقف کرده و از کاندوم جدید ی مصرف نمود. هم‌چنین ممکن است اسنتفاده از روش‌های دیگر پیش گیری از بارداری در این موارد ضروری باشد.

کاندوم مردانه نبایستی با مواد چرب (مانند وازلین) آغشته شود چون این مواد باعث آسیب به آن و از بین رفتن ویژگی پیش گیری کاندوم می‌شوند. جهت لیز کردن کاندوم می‌توان از ژل‌های روان‌کننده مبتنی بر آب که در داروخانه‌ها به فروش می‌رسند استفاده کرد.

کاندوم دختر انه :

کاندوم زنانه (Female Condom) به صورت لوله ای پلاستیکی، نازک و قابل انعطاف از جنس پلی اورتان (polyurethane) ساخته شده است که طول آن در حدود ۱۷ سانتیمتر است که در حین رابطه جنسی توسط زن استفاده می شود.
این نوع کاندوم کاملا داخل مهبل را می پوشاند و از بارداری ناخواسته انواع بیماری های منتقله ار راه جنسی مانند ایدز پیشگیری می نماید.

كاندوم زنانه جنس لاستیكی زیاد نازك، نرم لطیف زیاد راحتی است كه دو حلقه قابل انعطاف درهردو سرانتهایی آن وجود دارد. یكی از این حلقه ها یاری می كند كه كاندوم در داخل واژن خانم ها در انتها رحم ثابت جای بگیرد. همزمان حلقه دیگر كاندوم بیرون واژن قرار دارد

روش مصرف از کاندوم زنانه

۱٫ بسته را با دقت باز بکنید . موقعیت مناسب آسان برای قرار دادن کاندوم داخل واژن گزینش بکنید . می توانید در حالی که ایستاده اید و یک پایتان را بر روی یک صندلی قرار داده اید، و یا در حالیکه تشسته اید و پاهایتان را از یکدیگر باز کرده اید حتی در حالت خوابیده کاندوم را داخل مهبل قرار دهید.

۲٫ حلقه داخلی را با انگشت شست و میانی، در حالی که انگشت اشاره وسط حلقه است ، فشار دهید. حلقه باریک دراز می شود. با دست دیگر لبهای خارجی مهبل را باز بکنید کاندوم را به آرامی داخل واژن نمایید.می توانید قبل از استفاده، از روان کننده ها جهت داخل کردن آسان تر مصرف بکنید .

۳٫ انگشت اشاره را داخل کاندوم کرده حلقه داخلی را تا جایی که امکان دارد فشار دهید.

۴٫ مطمئن شوید که کاندوم درست و مستقیم داخل مهبل قرار گرفته است پیچ تاب نخورده باشد. حلقه خارجی می بایست خارج از واژن باقی بماند.

۵٫ خوب است نزدیکی ، آلت مرد با دست به داخل کاندوم هدایت شود تا از لیز میل کردن داخل رفتن آن خارج از کاندوم پیشگیری شود.

۶٫ در انتها مقاربت، قبل از بلند شدن ایستادن آن را خارج بکنید .

۷٫ کاندوم زنانه ممکن است که در ابتدا کمی سفت بسيار لغرنده باشد اطمينان حاصل کنيد که کاندوم در سری داخلی واژن عمودی آسان بدون پيچ و تاپ جای گرفته است

روش درآوردن کاندوم زنانه

۱٫برای نگه داشتن اسپرم درداخل کاندوم، حلقه قسمت خارجی را بصورت فشرده و بپيچانيد.
۲٫کاندوم زنانه باید بلافاصله بعد از مقاربت برداشته شود، در حالی که زن هنوز دراز کشیده است مایع منی را قبل از آن خارج بکنید .
۳٫به آرامی کاندوم را به سمت خارج حرکت داده و خارج کنيد.
۴٫کاندوم استفاده شده را در سطل زباله دفع کنيد. از انداختن آن در توالت خودداری کنيد
۵٫از شستن و استفاده مجدد کاندوم خودداری کنيد.
۶٫کاندوم استفاده شده را در سطل زباله دفع کنيد. از انداختن آن در توالت خودداری کنيد.
۷٫از شستن و مصرف مجدد کاندوم خودداری کنيد.

روش خرید و نگهداری کاندوم

– کاندوم هایی را بخرید که استانداردهای مختلف باشند.

– کاندوم ها از لاتکس، پلی اورتان یا روده گوسفند ساخته می شوند. کاندوم هایی که با استفاده از روده گوسفند ساخته شده اند از ابتلا به بیماری های مقاربتی مانند ایدز پیشگیری نمی کنند.

– کاندوم های خریداری شده را در مکانی خنک، خشک دور از نور خورشید مراقبت بکنید . وقت خرید تاریخ انقضا حک شده بر روی بسته بندی را کنترل بکنید .

ویژگی کاندوم استاندارد

۱- اولا کاندوم داخل بسته ای نایلونی دوجداره دربسته قرار دارد

۲- جنس کاندوم از یک لایه پلاستیک به نام میتاکروم است و زمانی که روی لایه بیرونی آن دست بکشید کمی لزج است چنانچه لزج نبود هرگز مصرف نکنید

۳- همه انواع کاندوم یکبار مصرف میباشند

۴-کاندوم را در جیب عقب شلوار یا جاهایی که تحت فشار است نگذارید

۵- مصرف از کاندوم دقت بکنید تا سوراخی در آن ایجاد نشود

۶-هیچ نوع پماد یا کرم معمولی یا روغن را برروی کاندوم نمالید

۷-برای لیز شدن کاندوم میتواند از ژلهایی که بیس آب دارند استفاده بکنید

۸-کاندوم بایستی ویژگی ارتجاعی خود را حفظ نماید
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *